Hansa Bussiliinid saadab täna, 1. juulil Lõuna-Eesti teedele uued rohediislil sõitvad bussid

Pressiteade 1. juuli

Hansa Bussiliinid saadab Lõuna-Eesti teedele uued rohediislil sõitvad bussid. Üle võetakse 321 liini, lisandub 12 tuhat liinikilomeetrit päevas

Hansa Bussiliinid AS toob 1. juulil Tartu maakonnaliinidele 63 uut taastuvdiislil sõitvat Iveco bussi ning asub teenindama 321 liini.
Investeeringu maht on 10 miljonit eurot. Ettevõtte liinimaht kasvab käesoleva lepinguga 4,4 miljonit liinikilomeetrit aastas.

„Tere tulemast meie uutele bussijuhtidele, kellega koos viime Tartu maakonna ühistranspordi kestlikuma ja väiksema ökoloogilise jalajäljega teenuse suunas ning suur aitäh meie pühendunud meeskonnale liinide käivitamise eest“, rõhutas Hansa Bussiliinide juht Andres Puskar.

Puskar lisab, et liinide kaugemad alguspunktid on Jõgeva, Puurmani, Kallaste, Peipsiääre, Mehikoorma, Põltsamaa, Rannu, Rõngu, Otepää, mistõttu on jätkuvalt oodatud bussijuhid ka kaugemalt liituma.

Kõik bussid on varustatud kaasaaegsete turva- ja teavitussüsteemidega ning bussidesse on mugav siseneda ka ratastooli ja lapsekäruga, mis muudab maakonna ühistranspordi oluliselt kvaliteetsemaks.

Tartumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Maikl Aunapuu sõnul on kasulik uuendus jalgrattahoidja kasutuselevõtt mõnedel pikematel liinidel, mille tulemusel saab sõitja jalgratta bussisõidule kaasa võtta ja sihtkohas sellega edasi liikuda. Jalgrattahoidja olemasolu märgitakse lähitulevikus vastavate liinide sõiduplaanidesse ning huvilistele luuakse võimalus rattakoha eelnevaks broneerimiseks.

„Tartumaa Ühistranspordikeskusel on hea meel tervitada uut koostööpartnerit ning saata bussid teele ajakohastatud sõiduplaanidega. Alates 1. juulist lisandub Tartumaale täiesti uusi bussipeatusi ning teenindama hakatakse ka mõnda sellist piirkonda, kus ühistransport seni puudus (näiteks Laeva-Tabivere vahelised otseühendused). Samuti on lisatud uusi ühendusi erinevatele suundadele väljumiste tihendamiseks (näiteks Koosa, Alatskivi, Maarja-Magdaleena suunas). Nädalavahetustel pakume tartlastele uut võimalust külastada liinibussiga Elistvere loomaparki,“ lisas Aunapuu.

Bussides võetakse kasutusele 100% HVO ehk sünteetiline diisel, mis on talvel kasutatav kuni –32-kraadise pakasega, säilimiskindel ning võimaldab bussifirmal teenindada maakonnatransporti keskmiselt 90% väiksema keskkonnaheitega.

„Uuele kütusele üle minnes tunnevad Tartu maakonna ühistranspordiga sõitjad erinevuse ära selle järgi, et bussi peale minnes ei ole enam tunda kütuselõhna, sest taastuvdiisel on lõhnatu,“ ütles Neste Eesti turundusjuht Risto Sülluste.

„Erinevalt fossiilsest diislist, mida toodetakse naftast ning mille kasutamine paiskab õhku üha uut süsinikku, on taastuvdiisel Neste MY täielikult naftavaba ning toodetud 100% jäätmetest ja jääkidest. Kütuse tootmisel kasutatakse erinevaid toiduainetööstuse jäätmeid ja jääke mida muu tööstus ei vaja, suunates nad jäätmejaamade asemel taaskasutusse ja ümbertöötlusesse,“ selgitab Sülluste.

Hansa Bussiliinid AS korraldab siseriiklikke avalikke ja kommertsliinivedusid ning tellimus- ja töötajate regulaarvedusid Hansaliinid kaubamärgi all.
Hansa Bussiliinid kuulub Hansabussi kontserni, mis korraldab bussitransporti Eestis ja Lätis. Kontsernis töötab orienteeruvalt 600 inimest, käive 27 miljonit eurot.

Lisainfo:
Hansa Bussiliinide juhatuse liige Andres Puskar
andres@hansaliinid.ee
504 4580

Infot liinide ja sõiduplaanide kohta vaata siit:

Tartu maakonnaliinid