Hansa Bussiliinid ja AUTOSERT käivitavad bussijuhiks õppimise koostööprojekti „89 päevaga bussijuhiks“

Pressiteade 6. juuli

Hansa Bussiliinid AS (Hansaliinid) ja AUTOSERT asuvad välja koolitama uusi tulevasi bussijuhte, mille lõpptulemusena suunduvad osalejad tööle Tartu maakonna bussiliinidele. Bussijuhiks õppimise kulud, mille maksumus on 2500 eurot, katab Hansaliinid.

„Oleme põnevil uue koostööprojekti üle, mille kutsusime ellu, et leevendada aastakümneid kestnud bussijuhtide põuda ning sooviga tuua tänast bussijuhtide kõrget keskmist vanust madalamale,“ sõnas Hansa Bussiliinide juht Andres Puskar.

Puskar lisas, et huvilistel ei ole vaja teha muud kui olla vähemalt 24-aastane, samastuda Hansaliinide väärtustega, tunda kella, omada B-kategooria mitte-esmaseid juhilube vähemalt 2-aastat ning hankida tervisetõend D-kategooria juhtimiseks.

AUTOSERT Kompetentsikeskuse koolitaja Lenno Põder sõnul algab uus ametikoolitus koostöös Hansaliinidega 15. augustil ning bussijuhina saab asuda tööle juba novembris. „Bussijuhiks saamiseks tuleb läbida D-kategooria mootorsõidukijuhi koolitus ning seejärel bussijuhi ametikoolitus,“ täiendas Põder.

Andres Puskar kutsub huvilisi üles bussijuhiks õppima ning lisab, et infopäev toimub 1. augustil AUTOSERTi koolitusklassis Tartus, aadressil Ringtee 25. „Tere tulemast meie uutele tulevastele kolleegidele, kellega koos muudame bussiteenuse kestlikumaks ning leevendame bussijuhtide kroonilist puudust,“ rõhutab Puskar.

Lisainfo:
Hansa Bussiliinid juhatuse liige Andres Puskar
andres@hansaliinid.ee, 504 4580

 

Tutvu lähemalt koolituse info ja vaata tutvustusvideot!

Tule õpi bussijuhiks!