Alates 1. juulist 2018 rakendusid muudatused bussiliikluses avalikel liinidel. Hansa Bussiliinide poolt teenindavaid avalikke bussiliine mõjutab see järgmiselt:

 

TASUTA BUSSISÕIT

Hiiumaa

Hiiumaa maakondlikes bussiliinides sõitmine on alates 1. juulist 2018 kõigile tasuta. Sõidu registreerimiseks on vajalik, et reisija valideerib oma sõidu ühiskaardiga või bussijuht väljastab reisijale 0-eurose bussipileti.

Lisainfo:
Hiiu vald

 

Võrumaa

Alates 1. juulist kehtib tasuta bussisõit Võrumaa maakondlikes bussiliinides. Sõidu registreerimiseks ja sõiduõiguse tõendamiseks on vajalik, et bussijuht väljastaks reisijale 0-eurose bussipileti.

Lisainfo:
Võru vald
Kagu Ühistranspordikeskus

 

SÕIDUSOODUSTUSEGA BUSSISÕIT

Raplamaa

1.juulist saavad Rapla maakonnas avalikel bussiliinidel tasuta sõita kõik isikud, kellel vanust alla 20 aasta ning üle 63 aasta.

Sõidu registreerimiseks ja sõiduõiguse tõendamiseks on vajalik, et bussijuht väljastaks reisijale 0-eurose bussipileti. Tasuta bussisõiduks tuleb sõitjal esitada bussijuhile ID-kaart.

Plastist valideerimiskaarte on võimalik kasutada Hansa Bussiliinide Raplamaa bussides siis, kui tellija on paigaldanud bussidesse valideerimissüsteemi. Hetkel on üleminekuperioodi ja bussisõit toimub 0-pileti alusel.

Lisainfo:

Rapla vald
Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus

 

Pärnumaa

Pärnu linnas ja maakonnas kehtib 1. juulist ühtne piletimüügisüsteem, soodustuste tingimused ja üksikud piletihinnad on linna- ja maakonnaliinidel erinevad.

Pärnu maaliinidel on tasuta sõit inimestele vanuses alla 20 eluaasta ja alates 63. eluaastast.

Sõidu registreerimiseks on vajalik Pärnumaa bussikaardi soetamine ja valideerimine. Tasuta bussisõidu tõendamiseks tuleb sõitjal esitada bussijuhile ID-kaart.

Lisainfo:

Pärnu linn
Pärnumaa Ühistranspordikeskus