MEIE LUGU 

Õnneliku elu oluline osa on tõrgeteta sujuv argipäev. Soov minna tööle ja rõõm kojutuleku üle. Ning seal vahepeal, osana säravast päevast, on turvaline kohalejõudmine. Seda mõistes arendab Hansaliinid pidevalt oma bussiparki ning koolitab juhte, kelle hoolde on usaldatud riiki ja elu edasi viiv jõud – meie oma rahvas, ratastel.

AJALUGU 

Hansa Bussiliinid AS eelkäija Viljandi Autobussi- ja taksopark loodi aastal 1945 ja ettevõte teenindas peamiselt Viljandi linna- ja maakonnaliine. 1994 aastal ettevõte erastati ja koos sellega toimus ka nimevahetus. Tänaseks on Hansa Bussiliinid AS laienenud mitmetesse erinevatesse Eestimaa piirkondadesse ja kuulub kindlasti Eesti suurimate kvaliteetset bussiteenust pakkuvate ettevõtete hulka. Alates 2005 aastast kuulub Hansa Bussiliinid AS (endine Mulgi Reisid AS) Hansabuss AS-ga seotud ettevõtete gruppi.

Aprill 2016 – Hansa Bussiliinid AS sõlmis lepingu Võru Maavalitsusega, et alustada bussiveo teenuse osutamist. Lepingu pikkuseks on 8 aastat.

Oktoober 2014 – Hansa Bussiliinid AS sõlmis riigihanke võitmise tulemusena Rapla Maavalitsusega 8-aastase Rapla Maakonna bussiliiniveo avaliku teenindamise lepingu.

Juuni 2014 – Hansa Bussiliinid AS sõlmis riigihanke võitmise tulemusena Harjumaa ÜTK-ga 7-aastase Harju maakonna Viimsi piirkonna avaliku teenindamise lepingu.

Oktoober 2013 – Maakondlikke liini- ja tellimusvedusid teostav AS Mulgi Reisid hakkab kandma uut nime Hansa Bussiliinid AS, opereerides kaubamärgiga Hansa Liinid.

Juuli 2010 – Hansa Bussiliinid AS sõlmis riigihanke võitmise tulemusena Hiiu Maavalitsusega 7-aastase koostöölepingu Hiiu maakonna avalike liinide teenindamiseks.

Juuli 2010 – Hansa Bussiliinid lõpetas Viljandi linna ja maakonna avalike liinide teenindamise. Viljandi osakond jätkas kohalike õpilasvedude, üleriigiliste kommertsliinide ja tellimusvedude teenindamise ning Viljandi bussijaama opereerimisega.

Jaanuar 2009 – Hansa Bussiliinid AS sõlmis riigihanke võitmise tulemusena Pärnu Maavalitsusega 10-aastase koostöölepingu Pärnu maakonna põhjasuuna avalike (kaug-)liinide teenindamiseks.

Jaanuar 2008 – Hansa Bussiliinid AS sõlmis riigihanke võitmise tulemusena Harju Maavalitsusega 5-aastase koostöölepingu Harju maakonna lääne- ja lõunasuuna avalike liinide teenindamiseks.

Jaanuar 2006 – Hansa Bussiliinid AS võttis kasutusse Tšehhi päritolu SOR liinibussid, mis tänaseks on leidnud laialdast kasutust paljudes Eesti bussiettevõtetes.

August 2005 – Hansabuss AS omandas Hansa Bussiliinid AS enamusosaluse.